Překvapivým jarním mistrem české fotbalové ligy je Sparta Praha

V jarní části české fotbalové ligy bylo k vidění pouze jedenáct kol z důvodu rozšíření nadstavbové části české nejvyšší fotbalové soutěže. Již v podzimní části bylo odehráno celkově devatenáct kol,aby vznikl prostor pro nadstavbové zápasy po základní fázi FORTUNA:LIGY. V jarní části tedy bylo možné získat celkově 33 bodů, čemuž se nejblíže přiblížila právě pražská Sparta, která i přes velmi intenzivní a neutuchající kritiku medií dokázala na jaře získat nejvíce bodů, tedy celkově 25 bodů a v jarní části se stala tím nejúspěšnějším mužstvem.

Slávia Plzeň Sparta

Neočekávanému tažení pražské Sparty se nejblíže přiblížili právě soupeři, které se snažila Sparta v jarních bojích dohnat, ale i přes úspěšně tažení má Sparta velmi malou naději, že právě Plzeň či Slavii v nadstavbové části oba celky potrápí k možném ohrožení druhé či první příčky.

Naopak dalším překvapením je oživená Sigma Olomouc, která po neúspěšném podzimu získala na jaře celkově 21 bodů, tedy pouze o dva méně než lídr české ligy Slavia Praha či druhá Plzeň.

Na chvostu tabulky v jarní části je nejníže pražská Dukla, která po změně trenéra získala v jedenácti zápasech pouze pět bodů a svými výkony si říká o sestup do druhé ligy.

Velkým zklamáním je také Zlín, který po odchodu trenéra Michala Bílka ke kazašské reprezentaci nedokázal s novým trenérem Romanem Pivarníkem navázat na úspěšné podzimní výsledky a v jedenácti zápasech získal pouze devět bodů.

Další pořadí jarní úspěšnosti všech šestnácti celků vidíte níže.

1. Sparta Praha (25 bodů)

2-3. Slavia Praha, Viktoria Plzeň (23 bodů)

4.Sigma Olomouc (21 bodů)

5.Mladá Boleslav (20 bodů)

6.Jablonec (18 bodů)

7.Liberec (17 bodů)

8.Bohemians Praha (15 bodů)

9.Karviná (14 bodů)

10.Slovácko (13 bodů)

11-13. Baník Ostrava, Teplice, Příbram (11 bodů)

14.Opava (10 bodů)

15.Zlín (9 bodů)

16.Dukla Praha (5 bodů)