SPECIÁLNÍ PREVIEW s Bernardem: Jak to vidí teplický Jakub Hora s Honzou Krobem? Před pohárovým derby pražských “S”

Netradiční utkání v půlce týdne nám dnes nabídne pohárový souboj mezi pražskými “S”, tedy mezi domácí Slavií Praha a hostujícím sousedem z pražské Sparty. Bude se tak jednat o další souboj největších rivalů z Prahy, který se bude konat již podruhé v rozmezí deseti dnů.

Ve funky collage

Na stadionu Sinobo Stadium se v 19.30 hodin rozehraje další nelítostný souboj dvou úhlavních rivalů z hlavního města České republiky.

K tomu velmi očekávanému zápasu jsme si pro Vás připravili speciální preview s Bernardem, ve kterém nám v před zápasovém rozhovoru odpovídají bývalý hráči obou celků. Ex-slávistický Jakub Hora a ex-sparťanský Jan Krob.

Sleduješ výkony Sparty a Slavie? Jak se ti líbí?

Jakub Hora: Sleduji výkony obou týmů, jak Sparty, tak Slavie. Myslím si, že v současné chvíli Slavie jasně dominuje v české lize a českému fotbalu dělá krásnou reklamu. Sparta se na jaře výsledkově zvedla, i když nezvládla poslední zápas s Karvinou.

Jan Krob: Pár zápasů jsem viděl a bohužel musím říct, že Slavie je momentálně v lepší formě, což prokázala v Evropské lize. Slavii vyhovuje styl hry pod trenérem Trpišovským a správný výběr hráčů, které přivedli.

Naopak u Sparty se tak bohužel nestalo, protože čeká na to, jestli se jí uzdraví jeden hráč, Bořek Dočkal, který dokáže celou hru zvednout o 100 %.

Co pro tebe derby znamenalo?

Jakub Hora: Derby je svátek pro každého hráče i fanouška jednoho nebo druhého klubu. Atmosféra při derby byla vždy úžasná, super zážitek i zkušenost. Všichni tímto zápasem žijí.

Jan Krob: Já osobně jsem zažil derby dvakrát na lavičce náhradníků, takže nemohu říct, jaký to musí být adrenalin hrát před plným stadionem, ale od žáků, co jsem byl ve Spartě, tak derby bylo vždycky nejvíc a radost po vítězném zápase byla mnohem větší než po běžném ligovém zápase.

Slavie i Sparta vstoupí do semifinále českého poháru po nedělních prohrách v české lize. Očekáváš, že nedělní prohry budou mít nějaký vliv na derby a celkově na rozpoložení Slavie a Sparty?

Jakub Hora: Žádný vliv to ani pro jeden tým mít nebude, protože derby nikdy nemá favorita. Jedná se o zápas, který se hraje na krev a žádný hráč si nedovolí nic vypustit.

Jan Krob: Slavie má velmi náročný program a proto diskutabilní losování, které určilo, že bude hrát Slavie doma, je velká výhoda, která může díky výhodě domácího prostředí velmi pomoct.

Slavie je doma velmi silná a Sparta se po prohře s Karvinou musí omluvit svým fanouškům a jedině tímto zápasem a postupem do finále českého poháru se může na nedělní domácí prohru zapomenout. U Sparty bude záležet, jak vstoupí do zápasu, ale bude to mít hodně těžké, protože plný Eden jim to moc neulehčí.

Vzájemná bilance nahrává opět velmi vyrovnanému a bojovnému zápasu, který bude plný soubojů a karet. Co od pohárového zápasu očekáváš?

Jakub Hora: Já očekávám výbornou atmosféru. A od zápasu čekám opět velké nasazení a trošku si přeji, aby bylo více fotbalovosti, ale je to derby, tam žádný hráč neuhne ze souboje.

Jan Krob: Poslední zápas byl hodně náročný a vyhrocený, kde bylo plno soubojů za hranicí pravidel. Myslím si, že to byl Sparty plán Slavii vyprovokovat, aby se nemohla soustředit na vlastní kombinační hru. To se Spartě povedlo a dnes v tom bude pokračovat. Rozhodnou standardní situace, kterých bude dneska hodně.

A tvůj tip?

Jakub Hora: Můj osobní tip je, že Slavie vyhraje a postoupí do finále českého poháru.

Jan Krob: Rád bych, aby Sparta vyhrála, ale dneska je to pro mne jasná výhra domácích. Slavie vyhraje 3:1.