Užívejme si doby dvou velikánů. Messi a Ronaldo mají na kontě 600 klubových branek. Buďme hrdí, že jsme součástí jejich éry

Neutuchající diskuze o tom, kdo je tím lepším, bude vždy žhavým tématem. Tyto dvě fotbalové superstar nelze zcela jasně porovnat. Jak Cristiano Ronaldo, tak Lionel Messi jsou neustále celou svou kariéru porovnáváni, kdo je tím lepším a kdo je tou světovou jedničkou, ale každý je svým herním pojetím specifický a originální. Nelze zcela přesně určit, kdo je tím lepším, což je pro všechny účastněné této fenomenální doby velmi oblíbeným a nevyřešeným tématem.

 

Kdo je tedy tím lepším?

Nad touto otázkou se zamýšlelo již spousty fotbalových expertů, kteří, jak je zvykem, od počátku této neskutečné éry nenašli jasné měřítko, aby mohli určit, kdo je tím prvním.

Již jednu běžící dekádu trvající souboj mezi portugalským Ronaldem a argentinským Messim neulehčila událost, která se v tomto týdnu uskutečnila. O jakou událost se jedná?

Oba hráči si v týdnu připsali svůj 600. gól ve svých klubových kariérách. Zatímco Messi dokázal tento počet branek vstřelit pouze v jednom dresu, tedy v tom barcelonském, tak Cristiano metu 600 branek vstřelil hned ve čtyřech klubech. Ve Sportingu Lisabon, Manchesteru United, Realu Madrid a nyní dělá radost v italském Juventusu Turín.

A co bude dále? Nejlepší historický klubový střelec je brazilský Romário, který dokázal vstřelit celkově 694 branek. Na druhém místě je česko-rakouský hráč Josef Bican a v těsné blízkosti brazilský Pele.

Dokáží nynější fotbalové superstar dohnat historicky nejlepšího střelce, tedy brazilského Romária?