“Van Bommel zná mé kvality, já zase znám jeho styl hry,” řekl exkluzivně pro Ruik Football Michal Sadílek

Michal Sadílek začal v devatenácti letech udivovat nizozemskou ligu, kde nastupuje v dresu PSV Eindhoven na pozici středního záložníka. Velký bouřlivák Van Bommel, jenž během kariéry nastupoval za Barcelonu, Bayern Mnichov či AC Milan, dává českému mladíkovi dostatek prostoru. Pojďme se podívat jak hodnotí Michal úspěšnou sezonu, kde prožil i debut v prestižní Lize mistrů.

 

Michal Sadílek

zdroj: ed.nl

V minulém ročníku jste se úspěšně aklimatizoval do základní sestavy nizozemského celku PSV Eindhoven. Čím si myslíte, že jste natolik zaujal a přesvědčil trenéra?
“Určitě mi pomohlo, že trenér mě zná z mládeže, takže ví, co může ode mě čekat. Během minulé sezony jsem udělal velký pokrok v mém rozvoji, což vyústilo v září premiérou v poháru a v prosinci šňůrou zápasů, kde to všechno začalo.”

V A-týmu Vás vede legendární záložník Van Bommel, který Vás trénoval již v dorostu. Myslíte si, že právě to, že Vás měl možnost detailně poznat v dorosteneckém týmu, tak si Vás povolal rovnou do áčka?
“Jak už jsem říkal, trenér van Bommel zná mé kvality. Já zas znám jeho styl, kterým chce, aby se jeho mužstvo prezentovalo.”

Jakým je Van Bommel člověkem a trenérem?
“Obrovská kariéra, za kterou získal nespočet zkušeností, které se teď snaží předat nám. Jeho úspěšná kariéra ho předurčuje k tomu, aby se stal úspěšným trenérem, ale co si na něm nejvíc cením, je jeho lidská stránka. Můžete cokoliv a kdykoliv s ním řešit, jak osobní, tak fotbalové věci. Našemu osobnímu životu dává větší váhu než fotbalu.”

Van BOmmel

zdroj: ed.nl

Na hřišti býval velkým bouřlivákem a nepříjemným protihráčem, který hrával právě na Vašem postu. Je pro Vás inspirací? Posloucháte jeho postřehy, názory a rady? Přece jenom se jedná o hráče, který prožil úspěšnou fotbalovou kariéru. Nastupoval v dresu Bayernu Mnichov, AC Milán a v barcelonském dresu dokonce vyhrál slavnou Ligu mistrů.
“Určitě je to člověk, který má na mě velký vliv. Každé jeho slovo hltáte. I kvůli tomu, že je to bývalý hráč a dokáže se do vaše situace vcítit.”

Ve Vašem útlém věku jste naskočil i do slavné Ligy mistrů. Jaký to byl pocit nastoupit na slavném San Siru proti Interu Milan?
“Pocit neskutečný. V devatenácti udělat debut v Lize mistrů, je něco, o čem jsem ani nesnil. Výsledek 1:1 a následné vyřazení Interu Milan z Ligy mistrů, to ještě více zpříjemnilo.”

Svými výkony jste si vysloužil nominaci do seniorského výběru české reprezentace. Jaký je to pocit?
“Pocit to byl příjemný, i když vím, že kvůli zranění jiných hráčů jsem si tu nominaci zasloužil. Velká zkušenost.”

Máte nějaký sportovní vzor?
“Marco Verratti.”

Jaké máte plány a cíle pro tuto sezónu?
“Prostě ukázat, že už nejsem ten nováček a neznámý hráč ze začátku minulé sezony. Ale že už jsem nějaké ty zkušenosti nasbíral. Když dostanu šanci, tak ji chytit za pačesy. A být úspěšný jak s PSV, tak českou reprezentací.”

Pracujete na sobě nějak mimo fotbalové hřiště v podobě osobního rozvoje?
“Pracuji. Protože máme v PSV tolik možností, tak pracuji i co se týče stravy, regenerace, správné ovládání těla a dalších věcí, které jsou velmi důležitými detaily v kariéře.”

Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo?
“Messi, díky tomu, že je to nejlepší fotbalista, co se týče technických dovedností. A Ronaldo, díky tomu, že fotbalu podřizuje absolutně všechno. Velký profesionál.”

Odkaz na celý rozhovor k přečtení také na www.ruik.cz